download

 

Maturalne rady

 

 

 

"Już za rok matura...za pół roku"...oj już całkiem niedługo :-) juz niebawem 4 maja :-)

Kochani maturzyści wiemy, że egzaminy maturalne przysparzają nieco stresu, jednak wasza wiedza i pozytywne nastawienie sprawią, że wyniki będą najwyższe z mozliwych!

download.jpg

PORADY  DLA  MATURZYSTÓW

 1. To normalne, że się stresujesz . Jeśli stres cię nie paraliżuje, to jest to bardzo pomocne w treningu dla  mózgu!!!!!
 2. Nie ma co się przejmować, za rok te nerwy będą cię śmieszyć. Pamiętaj, że zdecydowana większość ludzi zdaje maturę.!!!!
 3. Matura nie jest najważniejszym wydarzeniem w życiu. Tworzy się wokół niej presję, ale to wciąż twoja szkoła, którą znasz. Arkusz, który otrzymasz nie różni się znacznie od tego z matury próbnej.
 4. Wchodząc do sali wyobraź sobie, że jesteś w swoim pokoju i w skupieniu rozwiązujesz test. Skupienie to podstawa, zamknij oczy i wyobraź sobie, że jesteś tylko ty i arkusz.
 5. Egzaminatorzy alarmują, że większość błędów wynika z niezrozumienia treści zadań. Przeczytaj każde polecenie kilka razy, ze zrozumieniem i uwagą.
 6. Matura oceniana jest według klucza, a klucz bazuje na treści zadań. Nie rozwiązuj ich po swojemu, tylko tak jak wskazuje polecenie.
 7. Sprawdź czy zrealizowałeś wszystkie elementy polecenia. Klucz jest odwzorowaniem treści zadania, nie dostaniesz dodatkowych punktów, za elementy które nie mieszczą się w kluczu.
 8. Dobrze zarządzaj czasem, co jakiś czas sprawdzaj na jakim jesteś etapie. Nie trać go zbyt dużo na zadania, których nie możesz rozwiązać. Wrócisz do nich później.
 9. W trakcie pisania nie tarć głowy czy zdasz. Działaj jak sportowiec, który skupia się na bieżącym zadaniu. Każde poprawne wykonane zadanie przybliża cię do celu.
 10. Jeśli wydaje ci się, że nic nie umiesz, wiedz, że to tylko wina stresu. Gdy usiądzie przed arkuszem, twój mózg zacznie odkrywać ślady pamięciowe i stopniowo jak dobry komputer zacznie rozwiązywać zadania.
 11. Masz za sobą kilkanaście lat nauki, w tym czasie zaliczyłeś kilkaset sprawdzianów. Jesteś w tym ekspertem.
 12. Zdasz i to ze świetnym wynikiem !!!!!!!!!

TRZYMAMY  KCIUKI  I  ŻYCZYMY POŁAMANIA  PIÓR  !!!!!!!

download.jpg

Telefon dla wychowanków i rodziców: 539 867 809

szkila pamieta

Ranking czystości

cleaning

Nasze sukcesy

goal