wiosna1

 

Wiosenny relaks

 

 

 

 

 

 

 Wraz z nadejściem wiosny świat staje się piękniejszy, z dnia na dzień robi sie kolorowo, pachnąco i zazwyczaj bardzo słonecznie.

Pomijająć fakt, że nasze samopoczucie znacznie obniża panująca sytuacja epidemiczna, dodatkowo niekórzy z nas mogą odczuwać efekty tzw. przesilenia wiosennego. 

Przesilenie wiosenne, zwane także syndromem zmęczenia wiosennego dotyka nasz organizm wraz z nadejściem wiosny. Kiedy dokładnie? Najgorsze dla naszego samopoczucia są dwa miesiące: marzec i kwiecień. Główną przyczyną przesilenia wiosennego jest zbyt szybkie przejście z jednej pory roku w drugą. Po długiej zimie często czujemy potrzebę natychmiastowej zmiany trybu życia. Z dnia na dzień zaczynamy intensywnie trenować lub rzucamy się do pracy w ogródku. Nasz organizm nie jest gotowy na taką rewolucję, co skutkuje pojawieniem się infekcji, zmęczenia lub nawet problemów z krążeniem. Do tego wszystkiego często, zwłaszcza u kobiet pojawiają się problemy z cerą, wypadaniem włosów czy łamliwością paznokci. Jesteśmy zmęczeni, rozdrażnieni, pozbawieni sił.

Chcesz wiedzieć jak zwalczyć wiosenną chandrę?? Mamy na to kilka sprawdzonych sposobów :-) 

Sposoby na przesilenie wiosenne:

1. Dobrze się wyśpij

Wiosną wszystko budzi się do życia, więc i my powinniśmy się obudzić Powiedzmy sobie szczerze, kto myśli o spaniu gdy na niebie jest piękne słońce, ptaszki ćwierkają a pies się patrzy z wytęsknionym oczekiwaniem na spacer? I tu następuje tzw. przeciążenie zasilania. Cały dzień na pełnych obrotach, może nas wykończyć. Aby mieć siłę na wszystko co planujesz w ciągu dnia, musisz się wysypiać!

2. Staraj się unikać stresu

Stres jest jednym z najczęstszych powodów uczucia zmęczenia – tak więc, zmniejszając stres – w sposób naturalny złagodzisz swoje zmęczenie. Istnieje kilka sposobów na relaks, w ale najważniejszą rzeczą do zrobienia jest określić, co jest przyczyną stresu w pierwszej kolejności.Zastosuj zasadę: im więcej poświęcisz czasu na relaks, tym mniej będzie stresu w Twoim dniu codziennym! 

3. Popraw swoją dietę

Jesteś tym, co jesz. Znasz to? Niestety lub stety, to co jesz wpływa na to, jak się czujesz. Odpowiednia i zbilansowana dieta doda Ci energii i siły na pokonanie przesilenia wiosennego. Zdrowe, regularne posiłki zapewnią Ci optymalny poziom cukru, witam i minerałów, więc nie zapominaj o nich każdego dnia. Bardzo ważne jest, szczególnie wiosną, aby zaczynać każdy dzień od śniadania – to ono zapewnia Ci pokłady energii! Utrzymanie stabilnego poziomu cukru we krwi jest również ważne, aby uniknąć zmęczenia, zdrowe, słodkie przekąski są ok :-)

4.Bądź Hygge

Po prostu zwolnij. Jeśli nie umiesz, to się naucz. Wyrób w sobie nawyk spokojnego reagowania na wszystkie sprawy. Tyle ich jest w ciągu dnia, dam sobie rękę uciąć, że połową z nich wcale nie powinnaś się przejmować  Jeśli masz w stosunku do siebie za dużo wymagań, a bądź co bądź, wiosna temu sprzyja (schudnę!, posprzątam ogród, będę biegać itp. Itd.), zwiększasz ciśnienie nie tylko krwi ale i swoje własne.🙂

Chcesz zrobić wszystko naraz, a tak naprawdę – nic Ci nie ucieknie! Dlaczego Hygge jest teraz takie popularne? Bo ludzie nie umieją się zatrzymać. Zrównoważony styl życia pozwoli Ci mieć czas dla siebie, rodziny, ale też mniej się denerwować i mieć więcej dystansu do otaczających spraw!

5.Keep fit!

Aktywność fizyczna jest doskonałym sposobem na zwiększenie poziomu energii i unikanie zmęczenia! Słuchaj, o wiele ważniejsze jest aby regularnie wykonywać ćwiczenia, niż żeby raz na miesiąc mordować się 3 godzinnym treningiem! Pamiętaj, że dobre efekty to suma małych codziennych czynności! Wiosna absolutnie sprzyja i zachęca do aktywności fizycznej – wystarczy wprowadzić do rutyny dnia codziennego aktywne „drobnostki” – wysiądź kilka przystanków wcześniej i idź na nogach do pracy/domu.  Idź z psem na spacer, idź do sklepu na nogach lub na rowerze zamiast autem, sposobów na wprowadzenie codziennej aktywności fizycznej jest naprawdę tysiące. Pamiętaj tylko o systematyczności!

6. Pij zielone i wodę!

Bardzo często zapominamy w ciągu dnia o piciu wody, koktajli czy soków świeżo wyciśniętych. Odpowiednie nawodnienie organizmu zapobiega zmęczeniu, prawda?  Zalecana dzienna porcja do spożycia to aż 2 litry wody,  Nasz organizm to aż 70% wody, logiczne więc, że musi dbać o odpowiedni poziom nawodnienia również od wewnątrz. Odwodniony organizm jest zmęczony, słaby i nie ma siły do żadnych czynności dnia codziennego. Złota rada to noszenie codziennie przy sobie butelki wody, wtedy nie zapomnisz o piciu! Nowalijki to dobry składnik do zdrowych koktajli. Połączenie warzyw i owoców to pyszny i zdrowy wybór.

7. Kontakt z naturą

Jak się zrelaksować i odpocząć od codziennego zgiełku? Udać się w ciche, spokojne miejsce pośród zieleni i delektować się naturą. Relaks w ogrodzie, lesie czy na spacerze odosobnioną ścieżką to świetny sposób na uspokojenie nerwów i wyciszenie emocji. Dzięki bliskości natury twoje procesy myślowe zaczynają działać w nieco inny, bardziej spowolniony i harmonijny sposób. Zmienia się również twój sposób odbioru bodźców.

Stworzenie w ogrodzie lub na balkonie oazy spokoju również może być relaksujące, zwłaszcza dla osób lubiących aktywny odpoczynek. Otoczenie się roślinnością pozwoli ci zaczerpnąć głębszy oddech i wyciszać emocje w przyjaznym dla ciebie środowisku. Ponadto, kolor zielony działa na umysł ludzki odprężająco i relaksująco. Osobom borykającym się z chandrą i depresją poleca się przemalowanie ścian właśnie na zielono.

8. Domowe spa 

Gorąca woda świetnie radzi sobie z napięciem, pomagając w rozluźnianiu mięśni. Z kolei aromaterapia działa kojąco na umysł, dlatego warto do kąpieli dorzucić kilka kropli pachnącej substancji. Wiele z olejków eterycznych działa również leczniczo, niwelując bóle głowy, stawów czy działając regeneracyjnie na skórę. Pielęgnacja włosów, skóry i paznokci pozwoli ci skoncentrować się na twoich potrzebach i poczuć się lepiej. Domowe SPA to świetna regeneracja zarówno dla twojego ciała, jak i umysłu. Stwórz odpowiednią atmosferę, włącz nastrojową muzykę i nałóż na twarz oczyszczającą maseczkę. Możesz skorzystać z gotowych kosmetyków, jak również przygotować domowe specyfiki z ogólnodostępnych produktów. Połączenie żółtka jaja kurzego, pięciu łyżek oliwy z oliwek oraz łyżki miodu to przepis na naturalną, odżywczą maskę do włosów. Miód świetnie pielęgnuje również suche i spierzchnięte usta. Z kolei połączenie zmielonej kawy z olejkiem kokosowym pozwoli na uzyskanie domowej roboty peelingu do twarzy i ciała. Taki kosmetyk działa na twoją skórę oczyszczająco i nawilżająco, a do tego pięknie pachnie!

Telefon dla wychowanków i rodziców: 539 867 809

szkila pamieta

Ranking czystości

cleaning

Nasze sukcesy

goal